niedziela, 5 kwietnia 2015

Piesek


psy61  „Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”

„Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą – twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością,  przewodnikiem . Będzie twój – wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie.”



psy77
Jak właściwie zabezpieczyć psa przed pchłami i kleszczami
Pies, który niemal stale przebywa poza domem, może mieć na sobie obrożę przeciwpasożytniczą z amitrazą. To skuteczny środek, ale nie nadaje się dla zwierząt trzymanych w mieszkaniach, śpiących z człowiekiem, przytulanych, przebywających z osobami chorymi i dziećmi w pomieszczeniach. Preparaty z pirypr oksyfenem dość skuteczne przeciw pchłom i kleszczom, jednak ich zastosowanie łączy się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia.
Tabletka na sezon
Najnowsze osiągnięcie farmacji weterynaryjnej. Smakowa tabletka podawana jest raz na 3 miesiące, może być stosowana u suk ciężarnych i karmiących. Tabletka ma jednak nieco inne
działanie – pchła czy kleszcz giną w momencie wbicia się w skórę. Zatem podając tabletkę warto dodać jeszcze jakiś środek odstraszający, np. spray ziołowy czy obróżkę odstraszającą pasożyty, od czasu do czasu wykąpać psa w szamponie przeciwpchelnym. 

psy37                                                                Wypowiedź Weterynarza:  

Kłoski wędrowniczki

Z ciałami obcymi jest tak, że umieją w ciele wędrować. Akurat kłoski, patyczki czy słomki najczęściej wbijają się między opuszki łap, w uszy, w śluzówki jamy ustnej.  Mieliśmy też jeden pechowy przypadek wbicia się kawałka patyka w psi zadek, gdy czworonóg usiadł z impetem na skoszonym ugorku, wcześniej mocno zachwaszczonym badylami. Cóż, nie należy bagatelizować roślin trawiastych i chwastów, które mogą stać się psim utrapieniem i to dość dziwacznym w skutkach.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz